31 Temmuz 2012 Salı

Ann Wauters...(Sporda Homofobi)Yine bol bol küfür ve hakaret yeme potansiyelimizin yüksek olduğu bir yazımız ile karşınızdayız. Basketbol ile ilgili olanların bildiği üzere Galatasaray Bayan Basketbol şubesi geçen aylarda Belçikalı pivot Ann Wauters'ı kadrosuna kattı. Burada yazacağımız konu ise maalesef bu transferin sportif açıdan bir değerlendirmesi olmayacak.

Öncelikle bilmeyenler için burada tekrardan ufak bir hatırlatma geçelim. Belçika yasalarına göre ülkede iki bayan birbirleri ile resmi olarak evlenebiliyor. Bu bağlamda Ann Wauters da Lot Wielfaer adlı bir başka bayanla evli ve bu evliliklerinden de dünyalar tatlısı iki çocukları var. Buraya kadar bir problem yok. Kendisi tabi ki de Galatasaray'a transfer olduğundan dolayı eşini ve çocuklarını da Türkiye'ye getirecek. Getirecek olmasına getirecek de bu bazı kesimlerin herhalde zoruna gitmiş olacak ki kadına daha gelmeden saldırmaya, saldırmanın ötesinde açık açık tehdit etmeye başlamışlar. İşin daha da ilginç yanı bu saldırılara ve tehditlere karşı basketbol camiasından öyle ciddi ciddi bir tepki gelmemesi oldu. En azından sosyal medyada gördüğüm kadarıyla. 

Bu saldırıların ilk çıkış noktası ise basketfaul adlı site oldu. Yaptıkları "özel haberin" başlığı ise aynen şöyle; "Bayanla evli, çocuk sahibi Wauters Galatasaray'a gelecek mi?" Bir kere size ne efendiler kadın kimle evliyse evli, kimden çocuğu varsa var. Ahlak bekçisi mi kesildiniz başımıza diyeceğim ama ben burada bir ahlaksızlık göremiyorum. Çünkü sizin gibi içim fesat değil, çünkü sizin gibi iğrenç değilim. Haberin devamı ise daha da içler acısı maalesef. Haberin sonundaki not kısmını okuduğunuzda tüylerinizi diken diken edecek cinste. Yazılan notu aynen aktarıyorum.

"Basketfaul olarak magazin haberlerden sürekli kaçındık ve özel yaşamlarla ilgilenmedik ancak bu durum basketbol camiasında çoğu kimse tarafından bilindiği için sizlerle paylaştık. Ann Wauters sözleşmesi feshedilmez ve İstanbul'a gelirse, kucağında bu çocuklar ve yanında yukarıda fotoğrafını gördüğünüz partneri olacak.. Türk toplumu için oldukça aykırı bir durum.. Ayrıca Türk kızlarını, Türk basketbolcuları doğa dışı organizasyonlardan korumak hepimizin görevi olmalı.. Kulüplerin de.."

Türk toplumu için aykırı bir durummuş bu basketfaul sitesine göre. Öncelikle sen kimsin ki TürK toplumu hakkında böyle bir kanıya varabiliyorsun. Doğru bize koca sakallı pedofil dedeler, 13 yaşındaki küçüçük bir kıza toplu tecavüz eden kişiler aykırı olmaz iken sadece kendi hemcinsi ile evlilik yapmış bir bayan bize çok ama çok aykırı bir durum olur di mi?? 

Ahlak bekçisine bakın hele. "Türk basketbolcuları doğa dışı organizasyonlardan korumak hepimizin görevi olmalı" diyor. Hele hele. Sen kimsin arkadaş kimi kimden koruyorsun ve ne cüretle insanları senden farklı diye hedef gösterebiliyorsun?? Yarın biri çıkıp da bu kadına sadece cinsel kimliğinden dolayı bir şey yaparsa bunun bir numaralı tetikçisi sen olacaksın bunun farkındasın değil mi?? 

Sen, ben ve basketbol camiasının içinde olup özellikle bayan basketbolu ile ilgilenenler de çok iyi biliyoruz ki bugün TKBL'de oynayan ve cinsel tercihleri farklı olan bayan basketbolcularımız var. Ki o bayan basketbolcularımız şu an 2012 Londra Olimpiyatlarında senin ülken için ter döküp madalya kazanmaya çalışıyor. Sen, kızlarımız olimpiyatlardan madalya kazanarak döndüğünde ne yapacaksın bunla mutlu olmayack mısın, gurur duymayacak mısın???

Hadi şöyle bir şey düşünelim. Galatasaray X takım ile Euroleague Women finali oynuyor. Galatasaray 1 sayı ile geride, son 5 saniye top Galatasarayda. O 5 saniye içinde top Ann Wauters'ın eline gelir son saniye ve basket. Galatasaray Euroleague Women şampiyonu olur. Atacağın başlık ne olur acaba sevgili basketfaul?? "Kızlarımıza kötü örnek olan Wauters şampiyonluğu getirdi" falan olabilir mi??

Tabi bu çirkin saldırıların içinde sadece basketfaul yok. Bugün twitterda gördüğüm bu fotoğraf da rezilliğin ne boyutta olduğunu bize açıkça gösteriyor.Haber Akit müsfettesi yazarı Furkan Altınok'a ait. Haber7com sitesi de herhalde aynı pisliğin bir oluşumu olacak ki attığı başlığın rezilliğine, iğrençliğine bakın. "Galatasaray'dan eşcinsel transfer" Allah sizi bildiği gibi yapsın. Size denecek çok söz yok aslında insan kılığındaki yaratıklar. Haberin gazetede çıkan asıl başlığı ise daha da iğrenç. "Potada Sapkınlık" başlığı ile haber yapan Akit acaba Vakit gazetesi yazarı pedofilin haberini de "Medyada Sapkınlık" olarak vermiş miydi?


Sevgili basketbol severlerden ve spor camiasından ricam bunlara gereken tepkiyi en acil şekilde vermeliyiz. Vermeliyiz ki bugün Ann Wauters derken yarın öbür gün sıra başkalarına gelecek. Püzant YÜCECAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...