9 Haziran 2012 Cumartesi

Barcelona 2012-13 Sezonu Yeni Formaları

Barcelona'nın 2012/13 sezonunda kendi sahasında ve deplasmanda giyeceği formalar yakın zamanda tanıtılmıştı. Fakat o dönem biraz yoğun olduğumuz için bloga yazamadık. Şimdi yazalım da arşivimize alalım.


Barcelona 2012/13 İç Saha Forması
Klasik bildiğimiz çubuklu Barcelona formasından biraz daha farklı renkler biraz daha iç içe geçmiş durumda. Açıkçası deplasman formasından daha çok hoşuma gitti bu forma. Hiç düşünmeden alınır. Kırmızı bisiklet yakası en çok hoşuma giden tarafı oldu formanın. Ensenin iç kısmında "Mes Que Un Club" (Bir Kulüpten Ötesi) yazarken dış kısmında ise Senyera Bayrağı bulunmakta. Formadaki mavi renk geçen seneki formalara göre daha koyu. Formanın ön tarafında "Qatar Foundation" reklamı bulunurken arka kısmında numaranın altında yine "UNICEF"i unutmamış Barcelona. 
Mavi renkli şortların her iki yanında kırmızı bir şerit bulunurken, sağda Barcelona logosu solunda ise Nike logosu ile süslenmiş. Şortun arka bel kısmında ise büyük harflerle yazılmış "BARCA" yazısı bulunmakta.
Çoraplarda ise yine mavi renk üzerine üstte kırmızı bir şerit ve sarı Nike logosu bulunmakta. 

Fanatik bir Barcelona taraftarı iseniz yapmanız gereken tek şey shop.barcelona.com adresine girip siparişinizi vermek. 
Formanın üst kısmı şu an online storeda 77 €'dan satılmakta. Normal fiyatı 82.50 € olan forma şu an indirimde. Almak istiyorsanız kaçırmayın:) Dilerseniz formanıza TV3 logosu veya Fifa Club World Cup rozeti ekletebilirsiniz. TV3 Logosu 9.00 €, Fifa Club World Cup rozeti 9.00 €. Her ikisini de istiyorum diyorsanız eğer fiyata bir 18.00 € eklemeniz lazım:)
Ayrıca formayı istediğiniz bir oyuncunun isim ve sırt numarası ile alabileceğiniz gibi kendi adınız ve numaranızı da yazdırabilirsiniz. Max. 10 karaktere kadar yazdırabileceğiniz isim ve 2 haneli numaranızın tutarı ise 17.93 €. Eee bedavaya yok bir şey:))
Yok ben Messi yazılı 10 numaralı forma veya Xavi yazılı 6 numaralı formayı giymek istiyorum derseniz bedeli 17.81 €. 
Şortların fiyatı ise 34.37 €. Eğer şortunuza numara ekletmek isterseniz +4.50 €'yu gözden çıkarmanız lazım.  Tabi ki numara tek haneli olursa:) Çift haneli numarada +9.00 € :) 
Çoraplar ise 16.50 €. Sanki şorta göre biraz pahalı.

Barcelona 2012/13 Deplasman Forması
Bu da Barcelona'nın 2012/13 sezonunda giyeceği deplasman forması. Ne söyleyeyim açıkçası pek de hoşuma gitti diyemem. Geçen seneki siyah deplasman forması daha güzeldi sanki. Sarı ve turuncu rengin karışımından oluşan deplasman forması kulübün ve takımın enerjik oyun yapısını sergilemekte. Ensenin iç kısmındaki "Mes Que Un Club" yazısı ve dışındaki Senyera Bayrağı deplasman formasında da bulunmakta. Gene ön tarafta "Qatar Foundation" ve arka tarafta "UNICEF" yazısı bulunmaktadır. 
Sarı renkli şortların her iki yanında ise gene kırmızı şeritler bulunmakta. İç saha şortunda olduğu gibi sağ tarafta Barcelona logosu ve solda Nike logosu. Şortun arka bel kısmında ise gene "BARCA" yazısı gözümüze çarpıyor. 
Çoraplar ise sarı üzerine üstte kırmızı ve mavi şeritler ve ortada koyu mavi Nike logosu göze çarpmakta. 


İç saha formalarında kulüp indirime giderken deplasman formalarında böyle bir uygulama yok maalesef. Fiyatı ise 82.50 €. Gene bu formaya da logo, rozet, isim ve numara ekleme özellikleri bulunmakta. İç saha formasından farklı olarak herhangi bir oyuncunun ismi ve sırt numarasını isterseniz size -4.19 €'luk bir indirim yapıyorlar. Yani ürün 78.31 €'ya geliyor size. Yok, ben kendi ismim ve sırt numaramı istiyorum derseniz +17,93 €'luk bir bedel ödemeniz lazım. 
Şort ve çorabın fiyatı ise iç sahadakiyle aynı. 

Nike sponsorluğuna üretilen bu formaların en önemli özelliği ise geri dönüştürülmüş polyester kumaşından üretilmiş olması. Kısacası çevre dostu formalar:) 
Daha önceki formalara kıyasla %23 daha hafif ve %20 daha güçlü örgü yapısına sahip olan formalar, oyuncuları sahada kuru ve serin tutmaya yardımcı olmak için teri vücuttan arındıran Nike Dri-FIT teknolojisiyle üretilmiş.


Yeni sezon formaların basın tanıtımını da buradan izleyebilirsiniz.


Püzant YÜCECAN


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...